Tulevat tapahtumat
SAS Vuosikokous 2025 13.5.2025
SAS Vuosikokous 2025 13.5.2025
20.5.2020 16:00 - 20.5.2020 18:00
Suomen Automaatioseura ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään keskiviikkona 20.5.2020 kello 16 alkaen Suomen Automaatioseuran toimitiloissa osoitteessa Asemapäällikönkatu 12 B, 00520 Helsinki. Kokouksen alussa kuulemme lyhyesti SASin kuulumisista.
Tilaisuuteen ilmoittaudutaan tästä linkistä viimeistään perjantaina 15.5. Ennakkoilmoittautuminen on välttämätöntä! Kaikille ilmoittautuneille lähetetään etäyhteyslinkki kokoukseen, joten muistathan lisätä sähköpostiosoitteesi ilmoittautumisen yhteydessä.
HUOM! Jäsenkokoukseen ei voi kieltää osallistumasta paikanpäällä, mutta kannustamme vahvasti etäyhteyden hyödyntämiseen! SAS kehottaa omalta osaltaan noudattamaan
viranomaisten karanteeni- ja riskiryhmäsuosituksia, eikä voi ottaa vastuuta osallistujien mahdollisesti saamasta tartunnasta esim. matkalla kokouspaikalle. Jos kehotuksistamme huolimatta haluat välttämättä tulla paikanpäälle, niin ilmoitathan tästä ilmoittautumisvaiheessa erikseen erityisjärjestelyjen valmistelemiseksi. Mikäli yli 9 henkilöä ilmoittautuu paikanpäälle, niin kokous joudutaan siirtämään myöhäisempään ajankohtaan.
Suomen Automaatioseura ry
Hallitus
ESITYSLISTA
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen puheenjohtajan valinta
3. Kokouksen sihteerin valinta
4. Pöytäkirjantarkastajien ja ääntenlaskijoiden valinta
5. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
6. Esityslistan hyväksyminen
7. Tilinpäätös, toimintakertomus ja tilintarkastajien lausunto
8. Hallituksen toimintakertomuksen hyväksyminen
9. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen hallituksen jäsenille ja muille tilivelvollisille
10. Valitaan kaksi jäsentä toimikuntaan, jonka tehtävänä on valmistella syyskokouksen vaaleja
11. Vahvistetaan yhdistyksen uudet jäsenet
12. Muut asiat
13. Kokouksen päättäminen